98.jpg95.jpg96.jpg99.jpg97.jpg

digitalizacja w muzeach

Specjalizujemy się w digitalizacji muzeów. W ramach naszych usług oferujemy skanowanie  zbiorów muzealnych w technologii 3D. W procesie digitalizacji muzealiów wykorzystujemy szeroki zestaw różnorodnych metod. Realizujemy skanowanie 3D w kolorze laserem, światłem strukturalnym LED białym i niebieskim obiektów, zabytków i rzeźb. Wykorzystujemy ponadto fotografię obrotową 360 stopni, fotografię sferyczną oraz fotografię wysokiej rozdzielczości. Zajmujemy się także foto skanowaniem 2D zbiorów muzealnych. Zapraszamy do współpracy wszystkie muzea. Nasze ceny zawsze dostosowujemy do możliwości finansowych instytucji. Na zlecenie naszych klientów prowadzimy także inwentaryzację cyfrową muzealiów.

Wycenę usługi digitalizacji dla każdego muzeum przygotowujemy indywidualnie. Na wycenę mają wpływ:
- wielkość i rodzaj zbiorów zaplanowanych do digitalizacji,
- wybór ścieżki digitalizacyjnej,
- stała współpraca.
Wycenę zawsze staramy się dostosować do możliwości finansowych instytucji kultury.

 

 

Muzeum Archeologiczne w Kruszwicy


We wrześniu 2014 roku dla Gminy Kruszwica wykonaliśmy ekspozycję multimedialną pn. „Skarby Kruszwicy” na potrzeby promocji lokalnych produktów turystycznych gminy Kruszwica. W rezultacie powstała prezentacja multimedialna, która przedstawia digitalia muzealiów. Prezentację można tu obejrzeć:

skarby.gminakruszwica.pl/

Zakres prac objął wykonanie panoram sferycznych na zewnątrz i wewnątrz obiektów (w tym z wysokości) w trzech miejscach w Kruszwicy: kolegiata pw. śś. Ap. Piotra i Pawła, Półwysep Rzępowskiego i Wzgórze Zamkowe w Kruszwicy. Interaktywne panoramy sferyczne wykonaliśmy w wysokiej rozdzielczości i rozpiętości tonalnej z możliwością poruszania się po prezentacji za pomocą aktywnych punktów. W prezentacji są równiez okna informacyjne z tekstem oraz zdjęciami, podkład dźwiękowy, aktywna mapa wraz ze współrzędnymi GPS. W prezentację multimedialną zaimplementowaliśmy interaktywne fotografie obrotowe 360 stopni na bazie skanowania fotooptycznego 2/3D dla 40 eksponatów muzealnych znajdujących się w trzech miejscach: w Muzeum Archeologiczne w Kruszwicy, w zbiorach Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz depozycie Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w Poznaniu. Dodatkowo wykonaliśmy 10-minutowy film/prezentację opracowaną na podstawie zebranego materiału do budowy prezentacji multimedialnej. Film/prezentacja został zbudowany w postaci ścieżki edukacyjnej i promocyjnej dóbr kultury Kruszwicy z podkładem dźwiękowym.

PK

Wszelkie prawa zastrzeżone dla © 2020 S3D

Wspieramy działania